Kezdőlap » Egyházi hírek » Online zen festészeti kurzus a Zen Akadémia szervezésében

Online zen festészeti kurzus a Zen Akadémia szervezésében

A Zen Akadémia 4 alkalomból álló, 16 órás, kezdő, tematikus zen festészet (szumie) online kurzust hirdet. A kurzus 10 fő körüli létszámmal már elindul.

Alkalmak: október 8, 22; november 5, 19. Kéthetente péntek esténként 17-21 óráig.

A kurzus tematikája:
1. alkalom: Ismerkedés a tussal és a gesztusfestészet világával. Az alap gesztusok, az ecsethasználat lehetőségeinek bemutatása, gyakorlása. A zen és a festészet kapcsolatának bemutatása, enszó (zen kör) festése.
A klasszikus „négy nemes” témakör első eleme, ami a tél szimbóluma is: a bambusz festése. A bambusz 4 alap gesztusának ismeretetése, gyakorlása. Önálló kompozíció készítése.
2. alkalom: A „négy nemes” követező témája, ami a tavasz szimbóluma is: a japán szilvavirágos ág festése. A vezérág, kapcsolódó ágak, virágok alapgesztusainak elsajátítása, önálló kompozíció készítése.
3. alkalom: A „négy nemes” harmadik és negyedik témája, a vad orchidea (nyár) és a krizantém (ősz) festése. Gesztusgyakorlatok után önálló kompozíció készítése.
4. alkalom: A meditáció szimbóluma, a lótusz festése. A lótusz gesztusainak megismerése után, tanulmányok, majd önálló kompozíció készítése.

Az online kurzus díja alkalmanként 3000 Ft, A Tan Kapuja Zen Közösség tagjainak ingyenes.
Jelentkezni október 1-ig, a kurzus vezetőjénél lehet e-mailben: Szeremley Anett, zen.anett@gmail.com

A kurzushoz szükséges eszközök:
– keleti kalligráfia ecset festéshez (közepes fejű),
– folyékony kínai, vagy japán tus,
– kalligráfia papír (nedvszívóbb változat, ami festéshez is alkalmas),
– filcalátét,
– kisebb pohárka, vagy csésze a tus és egy nagyobb a víz számára
– fénymásoló papír (ofszet papír),
– konyhai törlőpapír, vagy papír zsebkendő
– barna csomagolópapír (az asztal/felület védelméhez)
– sniccer, vagy olló a papír méretre vágásához
– papírnehezék (ez lehet nagyobb kavics is)
– A/3-as gyűjtő mappa a festményekhez

A további részletekről, az eszközök beszerzési helyéről a szervezők e-mailben értesítik a jelentkezőket.

Kapcsolódó

Egyházi hírek

Szigeti Árpád az égi útra tért (1953-2025)

Mi, buddhisták tudjuk, hogy egyetlen tett sem múlik el, szűnik meg következmény, eredmény nélkül. Nemrég kaptuk a hírt, hogy 2025.01. 17-én, 17 óra 17 perckor távozott körünkből Szigeti Árpád, aki múlhatatlan érdemeket szerzett többek között azzal, hogy a Török Pál utcai Kosztolányi Művelődési Otthonban 1991. május 27-én helyet biztosított A Tan Kapuja Buddhista Egyházat létrehozó, megalapító szertartásnak.

Egyházi hírek

Idén is Művészetek és gondolatok A Tan Kapujában

Idén már harmadik évadával jelentkezik A Tan Kapuja Buddhista Főiskola és A Tan Kapuja Buddhista Egyház közös szervezésű sorozata a Művészetek és gondolatok A Tan Kapujában.

Egyházi hírek

Holdújév ünnepség 2025

Holdújév ünnepséget tart A Tan Kapuja Buddhista Egyház 2025. január 29-én szerdán 18 órától a TKBE IX. kerületi Szertartástermében. Az esemény online is elérhető lesz, így a világon bárki élőben követheti azt.