A dzogcsen teljes tökéletességet jelent, és minden egyén eredendő képességének állapotára utal. A módszert, amelyen keresztül belépünk a dzogcsen tudásába, és felfedezzük saját valódi állapotunkat, dzogcsentanításnak nevezzük.
A dzogcsen sem nem vallás, sem nem filozófiai rendszer, hanem inkább az egyén eredendő állapotára vonatkozó tudás átadása, túl bármilyen faji, vallási vagy filozófiai öntudaton.
A dzogcsen tudása bárkiben megjelenhet, függetlenül attól, hogy az adott személy követ-e valamilyen vallást – úgymint buddhizmus, kereszténység, hinduizmus és így tovább – avagy materialista, illetve egyáltalán nem hisz semmiben.
A dzogcsen tudása ősidők óta létezik, a mi korszakunkban azonban Garab Dordzse adta át először, néhány évszázaddal Sákjamuni Buddha után. A dzogcsen évszázadokon keresztül, megszakítás nélkül, folyamatos átadási vonalon adta át Mester, tanítványnak, egészen a mai napig.
Meditációs gyakorlataink az önfelszabadulás elvét követő dzogcsen (szemde, longde és upadésa); az átalakulás módszerét követő anujóga-tantra; illetve a szútra alapvető elveit egyesítik magukban. Ezeken a gyakorlatokon bárki részt vehet, bár hatékonyságukhoz nélkülözhetetlen az átadás és az adott gyakorlatra vonatkozó szóbeli meghatalmazás (lung).
A foglalkozásokat tartja:
Cser Zoltán